امروز: 1403/03/02 شمسی2024/05/22 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

ویزای تحصیلی استرالیا (سابکلاس 500) (student visa subclass 500)

ویزای سابکلاس 500، شاخص ترین نوع ویزای تحصیلی استرالیا است؛ که با این ویزا متقاضی می تواند در مدارس یا دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل تمام وقت شود. این ویزا به متقاضی این امکان را می دهد که تا هر دو هفته مجموعا 40 ساعت بتواند کار کند. یکی از الزامات اصلی این ویزا این است که متقاضی بایستی تحت بیمه خدمات درمانی استرالیا که مختص دانش آموزان و یا دانشجویان بین المللی است (Overseas Student Health cover (OSHC))، قرار گیرد.

مدت زمان اعتبار این ویزا تا 5 سال است و اگر اعتبار ویزای متقاضی پیش از آنکه فارغ التحصیل شود تمام شود، ممکن است واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی (سابکلاس 600) شود که به این منظور می بایست متقاضی نامه ای را از مؤسسه تحصیلی خود دریافت کند که تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی در آن دقیقا قید شده باشد. همچنین دارنده ویزای سابکلاس 500 می تواند تا زمان اعتبار ویزا به صورت نامحدود به خارج از کشور استرالیا سفر نماید. هچنین اگر متقاضی قبلا ویزای تحصیلی سابکلاس 500 را داشته و کمتر از 6 ماه از تاریخ انقضای آن گذشته باشد، در این صورت متقاضی می تواند برای ویزای موقت فارغ التحصیلی (سابکلاس 485) اقدام کند.

متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود (به شرط اینکه زیر 18 سال و مجرد باشند) را به واسطه این ویزا با خود به عنوان همراه به کشور استرالیا ببرد. نکته قابل توجه این است که متقاضی بایستی حتما اسامی اعضای خانواده خود را، حتی اگر قصد همراهی متقاضی را به استرالیا ندارند، به طور کامل به سازمان روادیداسترالیا اعلام نماید. در غیر اینصورت، اعضای خانواده در آینده دیگر واجدشرایط برای دریافت ویزای تحصیلی یا ملحق شدن به متقاضی در استرالیا را نخواهند شد.

متقاضی باید هنگام درخواست این ویزا، نامه تایید ثبت نام (Confirmation of Enrolment (COE)) خود را به سازمان روادید ارائه دهد. نامه تاییده ثبت نام، یک نامه رسمی است که توسط مؤسسه آموزشی مورد نظر متقاضی تهیه شده و برای متقاضی ارسال میگردد و در آن گواهی می شود که متقاضی در دوره مورد نظر ثبت نام کرده و هزینه تحصیل و بیمه (OSHC) خود را نیز پرداخت کرده است. همچنین در این نامه زمان شروع و پایان دوره و اطلاعات فردی متقاضی جهت ارائه به سازمان روادید توضیح داده می شود.

 

کلیه دوره های تحصیلی در استرالیا که شامل این نوع ویزا می شوند عبارتند از:

 • ELICOS مستقل (دوره های زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی خارج از استرالیا)
 • تحصیل در مدارس و دبیرستان های کشور استرالیا
 • تبادل دانش آموز در مقطع دبیرستان
 • دوره های آموزشی و فنی-حرفه ای
 • تحصیلات تکمیلی
 • دوره های تحقیقاتی
 • دانشجویان بین المللی تحت اسپانسری دپارتمان وزارت دفاع یا امور خارجه

 

ویزای سابکلاس 500 دارای شرایط اختصاصی است که در زیر به اختصار به آنها و کد مربوطه در سازمان روادید اشاره شده است. متقاضی و همراهان ملزم به تبعیت از این شرایط می باشند:

 • دارنده این ویزا فقط قادر خواهد بود که هر دو هفته 40 ساعت کار کند. اگر شخص متقاضی مشغول به تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا باشد، همراهان متقاضی قادر خواهند بود که به صورت نامحدود مشغول به کار شوند. (Code 8104 & Code 8105)
 • تحصیل همراهان متقاضی به مدت 3 ماه (Code 8201)
 • متقاضی نمی تواند دانشگاه و رشته تحصیلی خود را بدون تاییدیه سازمان روادید تغییر دهد (Code 8203 & Code 8204)
 • متقاضی مجاز نمی باشد در اعتراضات شرکت کند (Code 8303)
 • متقاضی بایستی در زمان تحصیل خود تحت پوشش بیمه درمانی OSHC (Code 8501) قرار گیرد
 • متقاضیان زیر 18 سال بایستی برای حمایت های مالی و محل سکونتشان در استرالیا قبل از درخواست این ویزا اقدام کنند (Code 8532)
 • متقاضی می بایست  آدرس محل سکونت خود را ظرف مدت 7 روز بعد از رسیدن به استرالیا به مؤسسه آموزشی مورد نظر اطلاع دهد (Code 8533)

متقاضی دارای ویزای تحصیلی می تواند پس از دریافت ویزا، شرایط اختصاصی ویزای خود را توسط سیستم آنلاین سازمان روادید که VEVO (Visa Entitlement Verification Online system) نام دارد، بررسی نماید.

 

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top