امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

درباره استرالیا

 • استرالیا

  استرالیا

  استرالیا، کوچکترین قاره جهان و ششمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت که جمعیت آن 26 میلیون نفر می باشد. پایتخت استرالیا کانبرا و بزرگترین شهر آن سیدنی است. کشور استرالیا دارای 8 استان است و شهرهای مهم این کشور ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید هستند. استرالیا کشور پیشرفته از لحاظ اقتصادی است که در رتبه سیزدهم جهان قرار دارد. جمعیت تازه واردان آن 30 درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهند که نسبت بالایی برای کشور هایی با جمعیت بالای 10 میلیون نفر است. این کشور از نظر بهداشت، آموزش، اقتصاد و آزادی های مدنی از رتبه بالایی برخوردار است.استرالیا تنها کشوری در دنیا است که قاره اختصاصی خود را دارد. بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوسا‌وت ولز و ویکتوریا متمرکز هستند. کشور استرالیا دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و اطراف آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قاره ی اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره ی دنیاست و با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع، یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم  در جهان را دارا می‌باشد. ۲۷۰۰ منطقه حفاظت شده حیات وحش و بیش از ۵۰۰ پارک ملی در این کشور وجود دارد. 

 • آب و هوای استرالیا

  آب و هوای استرالیا

  وسعت استرالیا، تنوع بالای جغرافیایی را موجب می شود که جنگل های بارانی استوایی در شمال شرقی، رشته کوه هایی را در جنوب شرقی، جنوب غربی و شرقی و کویر را در مرکز آن در برمیگیرد. بخش شمالی استرالیا دارای آب و هوای گرمسیری تر نسبت به سایر نقاط است؛ در تابستان، گرم و مرطوب و در زمستان گرم و خشک است، در حالی که در قسمت های جنوبی، تابستان ها معتدل و زمستان هاخنک و گاها بارانی است. دسامبر و ژانویه گرمترین ماه و جولای و آگوست سردترین ماه در استرالیا هستند. در مجموع، در اکثر طول سال، استرالیا از آب و هوای دلپذیری با تابستان های گرم و زمستان خنک، بهار و پاییز نسبتا معتدل برخوردار است.میانگین دما در ایالت های جنوبی این کشور کمتر است.  هوای این کشور به دلیل داشتن جمعیت کم و بارندگی و وسعت زیاد، هیچگونه آلودگی ندارد.به دلیل واقع شدن این کشور در نیمکره‌ی جنوبی فصل ها در استرالیا بر خلاف فصل های کشورهای نیمکره‌ی شمالی است. سردترین دما متعلق به مناطق کوهستانی این کشور با میانگین دمای بین +5 تا -5 درجه سانتیگراد است و گرمترین دما متعلق به ایالت های شمالی با میانگین دمای بین +5 تا +30 درجه سانتیگراد است.تابستان در استرالیا از ماه دسامبر شروع می شود و تا فوریه (آذر تا بهمن) ادامه دارد، پاییز از ماه مارچ تا می (اسفند تا اردیبهشت)، زمستان از ماه ژوون تا آگوست (خرداد تا مرداد) و بهار از ماه سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا آبان) است.

 • وضعیت اقتصادی استرالیا

  وضعیت اقتصادی استرالیا

  استرالیا یک کشور ثروتمند است که از سال 2013 تا 2018 پس از سوئیس در رتبه دوم جهان قرار گرفت است. در سال 2018، استرالیا از سوئیس نیز پیشی گرفت و به کشوری با بالاترین میانگین ثروت تبدیل شد. همچنین این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است که دارای سرانه تولید ناخالص داخلی بالا و فقر نسبتاً کم است. این کشور سرشار از منابع طبیعی است و صادرکننده عمده محصولات کشاورزی، به ویژه گندم و پشم، مواد معدنی مانند سنگ آهن و طلا و انرژی به شکل گاز طبیعی مایع و زغال سنگ است. واحد پول این کشور دلار استرالیا است. شهرهای استرالیا از جمله ملبورن برای چهارمین سال متوالی در فهرست قابل سکونت ترین شهرهای جهان قرار گرفت و در سال 2014 به مقام اول رسید و به ترتیب آدلاید ، سیدنی و پرت در مکان های پنجم، هفتم و نهم قرار گرفتند.استرالیا کشوری ثروتمند با اقتصادی متکی بر توان بخش خصوصی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا است. در سال ۲۰۱۰ استرالیا از نظر شاخص آزادی اقتصادی در رده ی سوم جهان قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ از نظر شاخص توسعه انسانی در رده ی دوم جهان قرار گرفت. مجله اکونومیست، در مقاله تحلیلی در مورد اقتصاد استرالیا ، شهر ملبورن از شهرهای استرالیا را زیست پذیرترین شهر جهان در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ معرفی کرد. و شهرهای دیگر استرالیا مانند پرت و آدلاید و سیدنی در ردیف ده شهر اول جهان قرار گرفتند. استرالیا تنها کشوری بود که در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ تحت تاثیر روکود جهانی قرار نگرفت و نرخ تورم در ده سال اخیر در این کشور در حدود ۲ تا ۳ در صد بوده است.واحد پول در استرالیا دلار استرالیا می باشد و هر دلار ۱۰۰ سنت است . در این کشورسکه های ۵ و ۱۰ و ۲۰ و ۵۰ سنتی و سکه های ۱ و ۲ دلاری رایج است.

 • آموزش در استرالیا

  آموزش در استرالیا

  آموزش برای سنین 5 تا 16 سالگی  در سراسر استرالیا اجباری است. از آن جا که آموزش و پرورش به عهده هر ایالت و سرزمین است، بنابراین قوانین در هر ایالات متفاوت است، اما به طور کلی همه ایالت ها موظف به اجرای قانون آموزش برای همه هستند. نرخ سواد بزرگسالان در سال 2003، 99 درصد محاسبه شده است. در سطح آموزش عالی، استرالیا به طور منظم در میان پنج کشور برتر از بین 30 کشور بزرگ توسعه یافته قرار گرفته است. این کشور دارای 37 دانشگاه با بودجه دولتی و سه دانشگاه خصوصی و همچنین تعدادی موسسه تخصصی دیگر است که دوره های مورد تایید را در سطح آموزش عالی ارائه می دهند. استرالیا با داشتن 812000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات حرفه ای کشور در سال 2019 بیشترین نسبت دانشجویان بین المللی در مقیاس جهان را دارد. بنابراین تحصیلات بین المللی یکی از بزرگترین صادرات کشور را نشان می دهد و تأثیر قابل توجهی در رشد این کشور دارد. اکثریت دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی با ویزاهای مختلف اشتغال و ... در استرالیا ماندگار می شوند. مدارس استرالیا از به روزترین امکانات برخوردار هستند. بطور کلی مدارس دارای تخته های هوشمند در کلاس ها، کتابخانه های مجهز و کامل، لابراتوارهای کامپیوتر، لابراتوارهای علوم، اتلهای موزیک، سالن ورزش، سالن تئاتر و امکانات ورزشی می باشند.  مدارس در تلاش هستند تا دانش آموزان را بطور همه جانبه و با توجه به استعدادهای شخصیشان آموزش دهند. که این به معنی آنست که دانش آموزان تشویق می شوند تا در فعالیت های مختلف خارج از درس های پایه  مانند نواختن یک دستگاه موسیقی، یادگیری زبان جدید، پیوستن به تیم تکنولوژی، و یا بازی در یک تیم فوتبال در آخر هفته مشارکت داشته باشند.

 • فرهنگ استرالیا

  فرهنگ استرالیا

  ازآنجایی‌که استرالیا کشوری وسیع و چندملیتی است، از فرهنگ و آداب‌ و رسوم متنوعی نیز برخوردار است. جالب است بدانید بومیان استرالیایی پنجاه‌هزار سال قبل از این که بریتانیایی‌ها به استرالیا دست یابند در آنجا زندگی می کردند که زبان و نوع زندگی خاص خود را داشتند. فرهنگ استرالیا از فرهنگ غرب، (علی‌الخصوص فرهنگ مردم بریتانیا) تأثیر بسیاری گرفته و همچنین مجموع آن با فرهنگ سنتی 60 هزارساله بومیان جزیره‌نشین تا حد بسیاری در تشکیل فرهنگ آن نقش داشته است. بسیاری از سمبل‌های نمادین این کشور مانند سلاح بومرنگ و ساز بادی دیجریدو از فرهنگ بومیان این کشور تشکیل شده است. برخی از این رویدادها مانند روز استرالیا و روز آنزاک از ارزش و اهمیت خاصی برای مردم استرالیا برخوردارند و دولت استرالیا برای گرامیداشتشان روزهای 26 ژانویه و 25 آوریل را تعطیل رسمی اعلام کرده است. مردم استرالیا در این اعیاد ملی دورهم جمع می‌شوند و در فستیوال‌ها شرکت می‌کننددین مردم استرالیا نیز همانند فرهنگ آن‌ها از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار است. طبق نتایج نظرسنجی سرشماری سال 2016، بیش از 50 درصد مردم استرالیا مسیحی، 30 درصد بی‌دین و درصد ناچیزی هم مسلمان، یهودی، بودائی و هندو هستند.

 • هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

  هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

  دانستن متوسط ​​هزینه های زندگی در استرالیا بخش مهمی از آمادگی مالی شما است. در اینجا برخی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در استرالیا را با توجه به منبع studyinaustralia.gov.au جمع آوری کرده ایم (همه هزینه ها به دلار استرالیا است)

  دانش آموزان باید توجه داشته باشند که هزینه های تحصیل در استرالیا به سطح تحصیلات شما و محل تحصیل شما در استرالیا بستگی دارد.

   هزینه های زیر فقط یک راهنمای تقریبی است و بودجه و عادت های هزینه شما را در نظر نمی گیرد.

  محل سکونت:
  · هتل های کوچک (Hostels) و مهمانسرا (Guesthouses) - 90 تا 150 دلار در هفته
  · اجاره مشترک (Shared Rental) - 95 تا 215 دلار در هفته
  · خوابگاه (On campus) - 110 تا 280 دلار در هفته
  · سکونت در منزل (Homestay) - 235 تا 325 دلار در هفته
  · اجاره (Rental) - 185 تا 440 دلار در هفته
  · مدارس شبانه روزی (Boarding schools) - 11000 تا 22،000 دلار در سال
   
  سایر هزینه های زندگی:
  · مواد غذایی و غذا خوردن بیرون - 140 تا 280 دلار در هفته
  · گاز، برق - 10 تا 20 دلار در هفته
  · تلفن و اینترنت - 15 تا 30 دلار در هفته
  · حمل و نقل عمومی - 30 تا 60 دلار در هفته
  · اتومبیل (پس از خرید) - 150 تا 260 دلار در هفته
  · سرگرمی - 80 تا 150 دلار در هفته
   
  از اکتبر 2019 هزینه های زندگی 12 ماهه: 
  · برای دانشجویا سرپرست – 21041 دلار استرالیا
  · برای همراه - 7362 دلار استرالیا
  · برای فرزند - 3152 دلار استرالیا
   
  هزینه های تحصیل:
  لیست زیر دامنه هزینه های دوره (سالانه) برای انواع مختلف مدارک را به شما نشان می دهد.
  · مدرسه (School) - 7800 تا 30000 دلار
  · مطالعات زبان انگلیسی (English language studies) - حدود 300 دلار در هفته با توجه به طول دوره
  · آموزش و آموزش حرفه ای (Vocational Education and Training) - 4000 تا 22000 دلار
  · مدرک کارشناسی (Undergraduate Bachelor Degree) - 20000 تا 45000 $
  · مدرک کارشناسی ارشد تحصیلات تکمیلی (Postgraduate Masters Degree) - 22000 تا 50000 $
  · مدرک دکترا (Doctoral Degree) - 18000 تا 42000 دلار

 • پوشش بیمه دانشجویان خارجی

  پوشش بیمه دانشجویان خارجی

   

  بیمه دانشجویی در استرالیا چگونه برای دانشجویان بین المللی کار میکند ؟

   پوشش بیمه دانشجویان خارجی بیمه ایی است که کمک میکند هزینه ی مراقبت های پزشکی برای دانشجویان خارجی را پوشش دهد تا مدت زمانی که آنها در استرالیا زندگی میکنند .

  این یک الزام است برای همه دارندگان ویزای دانشجویی که قبل از ورود به استرالیا بیمه خود را تهیه کرده باشد.

  دانشجویان بین المللی باید مانند سایر اعضای خانواده مثل شرکا و فرزندان حتی اگر قصد تحصیل در استرالیا را نداشته باشند باید تحت پوشش بیمه دانشجویی خارج از کشور باشند.

  در چارچوب پوشش بیمه ی دانشجوی خارجی یک دانشجوی خارج از کشور کسی است که ویزای دانشجویی داشته باشد و یا درخواست ویزای دانشجویی کرده باشد .

  ویزای پل را داشته باشد و قبل از دریافت ویزای پل خود ، ویزای دانشجویی داشته باشد .

   چه کسی پوشش بیمه دانشجویان خارجی را ارائه میدهد ؟

  ارائه دهندگان متعددی وجود دارد که میتواند به دانشجویان بین المللی پوشش بیمه دانشجویی ارائه دهند

  دانشجویان بین المللی نمیتوانند از بیمه خارج از کشور استفاده کنند

  پروتکلی که به دولت فدرال اجازه میدهد کسانی که به صورت موقت در استرالیا زندگی میکنند را تنظیم کند.

  در صورت نیاز به کمک با چه کسانی میتوان تماس گرفت ؟

  دانشجویان باید با “ombudsmen”  بیمه خصوصی سلامت ((PHIO تماس بگیرند  یک سرویس رایگان مستقل به مسائل مربوط به بیمه درمانی و کسانی که درخواست میکندد کمک میکند .

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top