امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

جزئیات جدید واکسیناسون کانادا

 

از ابتدای ماه نوامبر، کانادا مسافرانی را که از فرودگاه های کانادا حرکت می کنند و با قطار های VIA Rail یا Rocky mountaineer سفر می کنند را به کامل واکسینه شدن ملزم کرده است. این اقدام برای مسافران 12 سال یا بالاتر که از روش های حمل و نقل تحت نظارت فدرال استفاده می کنند از 30 اکتبر در ساعت 3 بامداد اجرا می شود.

این طرح شامل تمامی پرواز های داخلی و بین المللی از فرودگاه های کانادا، مسافران قطار VIA Rail، Rocky mountaineer و مسافران کشتی کروز در سفر های 24 ساعته یا بیشتر می شود. مسافرانی که فرآیند واکسیناسیون را شروع کرده اما تکمیل نکرده اند می توانند تا 29 نوامبر ، مدرکی معتبر از آزمایش Covid-19 خود ارائه کنند و پس از آن تاریخ، به جز دریافت معافیت های محدود اجازه سفر نخواهند داشت.

دولت فدرال برنامه هایی را برای اجرای این اقدامات در اوایل اکتبر اعلام کرده بود. دولت کانادا اعلام کرد که اقدامات انتقالی برای اتباع خارجی واکسینه نشده که به طور معمول در خارج از کانادا زندگی می کنند و قبل از 30 اکتبر وارد کانادا شده اند، اعمال شده است. این مسافران تا 28 فوریه، در صورت ارائه مدرک معتبر آزمایش کرونا در زمان سفر، می توانند از طریق هوایی کانادا را ترک کنند.

کسانی که واکسینه نشده و در طول سفر، آزمایش کرونا آنها مثبت شده باشد تا زمانی که 14 روز کامل را در قرنطینه نباشند اجازه سفر یا بازگشت به نقطه مبدا خود را ندارند. وزیر حمل و نقل کانادا اعلام می کند که سازمان امنیت حمل و نقل هوایی (CATSA) به شرکت های حمل و نقل در تایید وضعیت ایمن سازی مسافران کمک خواهد کرد.

در 21 اکتبر، دولت فدرال اعلام کرد که در حال توسعه یک مدرک استاندارد واکسیناسیون کانادایی کرونا برای تسهیل سفرهای بین المملی با همکاری استان ها است. مسافران می توانند از گواهی واکسیناسیون صادر شده توسط مقامات بهداشتی محلی در استان آنها یا صادر شده توسط کشور محل واکسیناسیون، استفاده کنند البته مشروط به این که واکسن کرونا آنها مورد تایید دولت کانادا باشد.

دولت کانادا به مسافران یادآوری می کند که ممکن است برای جلوگیری از شیوع کرونا تحت نظر اقدامات استانی یا منطقه ای قرار بگیرند. این مسئولیت مسافران است که در مقصد نهایی خود با محدودیت های احتمالی آشنا شوند.  

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top