امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

چگونه در کانادا مجوز کار بگیریم ؟

در مورد TFWP و IMP :

TFWP برای رفع کمبود نیروی کار در کانادا وجود دارد. کارفرمایان باید به دولت کانادا نشان دهند که استخدام کارگر خارجی به خاطر نبود نیروی کار مناسب در کانادا است. برای اثبات این امر آنها باید آزمون کار بدهند که به آن (LMIA) یا  Labour Market Impact Assessment می گویند. دولت کانادا باید تایید کند که استخدام نیروی کار خارجی تاثیر مثبت یا خنثی بر بازار کار کانادا دارد. در مرحله بعد کارگر خارجی می تواند اقدام کرده و در خواست مجوز کار را در IRCC ثبت کنند.

The international mobility program یا IMP برای پیشبرد منافع اقتصادی و اجتماعی متنوع کانادا وجود دارد. زیر نظر IMP شما دیگر نیازی به LMIA ندارید. در عوض کارگران خارجی می توانند زیر نظر IMP برای دریافت مجوز کار به IRCC مراجعه کنند. برخی دیگر از کارکنان واجد شرایط می توانند این مرحله را کنار گذاشته و برای کوتاه مدت به کانادا سفر کنند.

بسیاری از راه هایی که زیر نظر IMP قرار گرفته اند؛ نتیجه بسیاری از توافق نامه های تجاری تجارت آزاد کانادا و منافع سیاست داخلی آن است. به عنوان مثال توافقنامه کانادا- ایالت متحده- مکزیک- به شهروندان آمریکایی مکزیکی اجازه می دهد بدون LMIA در کانادا کار کنند.

جوانان از سراسر دنیا به دلیل توافق نامه Youth mobility که بین کانادا و کشورهای صنعتی دیگر است، قادر به کار در کانادا تحت نظر IMP هستند. کانادا همچنین به ساکنان خود مانند فارغ التحصیلان بین المللی، همسران و شرکای واجد شرایط اجازه می دهد تا مجوز کار را تحت IMP دریافت کنند. کانادا می خواهد به آن ها امکان تجربه کار محلی را بدهد و بتواند آنها را در حین زندگی در این کشور از  نظر مالی حمایت کند.

چگونه زیر نظر TFWP مجوز کار بگیریم؟

اخذ مجوز کار تحت TFWP یک فرآیند برای کارفرما می باشد. او باید یک جای خالی داشته باشد و تعیین کند که هیچ کارگر مناسبی در کانادا برای انجام این کار وجود ندارد. سپس کارفرما باید برای LMIA در خواست کرده و یک ارزیابی مثبت یا خنثی دریافت کند. پس از کامل شدن این مرحله، کارگر خارجی می تواند نامه پیشنهاد کار خود را به همراه نامه LMIA و سایر اسناد برای اخذ مجوز کار به IRCC ارائه دهد. مجوز کار تحت نظر TFWP مختص کارفرما می باشد و به آن مجوز بسته می گویند زیرا کارگر خارجی فقط می تواند برای کارفرمایی که آن را استخدام کرده و برای مدت مشخص شده توسط دولت کار کند.

چگونه زیر نظر IMP مجوز کار بگیریم؟

اخذ مجوز کار تحت نظر IMP باید توسط کارفرما یا کارگر خارجی دنبال شود. اگر کارفرمایی جای خالی داشته باشد و یک کارگر خارجی تحت IMP قرار گیرد؛ آنگاه کارفرما می تواند او را استخدام کند. بر خلاف TFWP کارگر خارجی می تواند برای کارفرمای دلخواه خود کار کند. دلایل متداول واجد شرایط بودن برای کار تحت IMP شامل:

  • CUSMA: شهروندان آمریکایی- مکزیکی هنگام درخواست برای کار در کانادا ممکن است واجد شرایط باشند.
  • نقل و انتقالات درون شرکتی: این امر به کارفرمایان اجازه می دهد کارکنان خود را به دفاتر کانادا منتقل کنند.
  • تلویزیون و فیلم: کانادا از کارکنان صنعت سرگرمی برای حمایت از صنعت پر رونق تلویزیون و فیلم استقبال می کند.
  • بازدیدکنندگان تجاری: کارکنان خارجی که از شرایط خاصی برخوردار هستند مثل سکونت کمتر از 6 ماه در کانادا در صورتی که وارد بازار کار کانادا نشوند؛ می توانند بدون نیاز به مجوز کار واجد شرایط کار در کانادا باشند.
  • تجربه بین المللی: کانادا با بیش از 30 کشور موافقت نامه های دو جانبه ای دارد که به جوانان اجازه می دهد تجربه کار در کانادا را کسب کنند.
  • Bridging open work permit: کارکنان ماهر واجد شرایط که داوطلب زندگی در کانادا هستند می توانند برای BOWP در هنگام انجام مراحل درخواست سکونت دائم، درخواست کنند. علاوه بر آن همسران و شرکای واجد شرایط شهروندان کانادایی که سکونت دائم دارند؛ در صورت زندگی در کانادا می توانند برای BOWP درخواست کنند.
  • مجوز کار پس از فارغ التحصیلی: PGWP رایج ترین مجوز کار تحت IMP است. فارغ التحصیلان بین المللی ازمؤسسات آموزشی کانادا (کالج و دانشگاه) که واجد شرایط باشند می توانند PGWP را برای 3 سال دریافت کنند.

این ها فقط تعدادی از ده ها راه موجود برای ورود به کانادا و کار قانونی است. قابل درک است که حرکت در این مسیر برای دریافت مجوز کار در ابتدا بسیار طاقت فرساست اما نیازی به این احساس نیست زیرا افراد زیادی برای کمک و تشخیص بهترین گزینه برای شما، وجود دارند.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top