امروز: 1401/04/07 شمسی2022/06/28 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

اشتباهات رایج در مورد آزمون IELTS

  • آزمون آیلتس از دیگر آزمون ها سخت تر است .

آیلتس از دیگر امتحان ها مانند CELPIP، PTE، TOFEL یا هر آزمون با ریسک بالاتری، سخت تر نیست. سوالات به صورت مستقیم هستند و به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند میزان استفاده شما از زبان انگلیسی را ارزیابی کنند. درست مثل هر آزمون دیگری که آن را انجام می دهید؛ این آزمون نیاز به آمادگی دارد و بهترین کار برای شروع، آشنایی با ساختار امتحان است. شما می توانید از تمرین های اصلی آزمون برای آمادگی استفاده کنید.

بیش از 11 هزار سازمان در سراسر جهان به این آزمون اطمینان دارند و از آن به عنوان یک آزمون عادلانه با کیفیت بالا برای ارزیابی، استفاده می کنند. به همین دلیل این امتحان تنها آزمون مورد قبول برای ورود به کانادا، استرالیا، انگلیس و نیوزلند است. در واقع این تنها آزمون مورد قبول از IRCC برای دانشجویان بین المللی است. همیشه با مرکز آموزشی کانادایی خود در مورد پذیرش مدرک آیلتس، هماهنگ کنید.

  • امکان کسب نمره بالا (قابل قبول) در آیلتس وجود ندارد.

نمره مورد نیاز شما توسط سازمانی که برای آن درخواست می دهید؛ مشخص می شود. مطمئن شوید که در مورد نمره مورد نیاز خود با مرکز آموزشی صحبت کرده اید. بعضی از کسانی که این امتحان را می دهند به نمره 5 یا 6 نیاز دارند و برخی دیگر به نمره 7 یا بالاتر نیاز پیدا خواهند کرد.

گرفتن نمره بالا در این آزمون امکان پذیر است و هر ساله افراد زیادی نمره 8 یا بالاتر را کسب می کنند. هر چقدر که برای روز آزمون آمادگی بیشتری داشته باشید؛ نمره بالاتری می گیرید. اگر بخواهید قبل از روز آزمون یک تمرین رسمی را امتحان کنید؛ IELTS progress check می تواند مفید باشد. با این آزمون شما می توانید بر روی سوالات رسمی آیلتس تمرین کنید و بازخورد بگیرید و نمره ای که کسب کردید را دریافت کنید و متوجه شوید که در چه سطحی قرار گرفته اید و چه مهارتی را قبل از آزمون باید بهبود ببخشید.

  • شما نمی توانید بیش از یکبار امتحان دهید.

هیچ محدودیتی برای این که شما چند بار می توانید امتحان آیلتس بدهید؛ وجود ندارد. خوشبختانه شما همان بار اول نمره خود را دریافت خواهید کرداما اگر نیازی به امتحان دوباره باشد؛ شما می توانید دوباره امتحان دهید و برای این کار علامت گذاری نمی شوید.

  • در آمون اول آیلتس نمره شما بیشتر می باشد پس باید دوباره امتحان دهید.

هیچ مدرکی مبنی بر این اتفاق وجود ندارد. شما در تمام آزمون های آیلتس به صورت عادلانه و یکسان ارزیابی می شوید. کسی که از شما امتحان می گیرد در مورد دفعات امتحان شما چیزی نمی داند و به همین خاطر تعصبی در این باره وجود ندارد. در اولین امتحان آنها می خواهند که هر کسی موفق باشد و نمره ای که مستحق آن است را دریافت کند. بهترین راه برای این کار این است که با نحوه آزمون آشنا باشید و تمرین کنید. منابع زیادی برای کمک به شما وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

  • شما در بخش نوشتن باید بیشتر از حد مجاز بنویسید.

در بخش writing محدودیت کلمه وجود دارد و شما باید در همان حد بنویسید. مهم است که به آن توجه کنید زیرا اگر کمتر از حد مشخص شده بنویسید؛ ممکن است امتیاز از دست بدهید. در بخش اول 150 کلمه و در بخش دوم 250 کلمه نیاز دارید. شما می توانید از حد تعیین شده بیشتر بنویسید اما این کار باعث بیشتر شدن نمره شما نمی شود. چیزی که شما باید به آن توجه کنید؛ خواندن دقیق و درست سوال، اطمینان از جواب دادن بخش اصلی سوال، استفاده از قواعد درست و گستره لغات می باشد.

  • اگر با لهجه بریتیش، امریکایی، و استرالیایی صحبت نکنید از شما نمره کسر می شود.

این حقیقت ندارد و شما نباید انتظار داشته باشید که لهجه خود را برای آزمون آیلتس تغییر دهید. کسانی که آزمون می گیرند؛ دوستانه تلاش می کنند تا گستره زیادی از لهجه ها را متوجه شوند. در بخش speaking مطمئن شوید که به اندازه زمان داده شده و به صورت روان صحبت کنید. اگر سوال را نشنیدید از ممتحن بپرسید و بخواهید آن را برای شما تکرار کند. شما اجازه این کار را دارید و بخاطر این کار نمره ای از شما کسر نمی شود.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top