امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

ویزای کار برای مسافران در کانادا

 

از تاریخ 24 آگوست 2020 مقیم های موقت در کانادا که با عنوان مسافر وجود داشته اند؛ می توانند برای اجازه کار مخصوص کارفرما (employer-specific) در کانادا درخواست دهند. این یکی از قوانین موقتی است که تغییر کرده. به طور معمول افراد خارجی کسانی هستند که با ویزای توریستی وارد کانادا شدند و نمی توانند این وضعیت را بدون خروج از کانادا تغییر دهند.

این طرح قصد داشت به کارفرمایانی که در یافتن کارگر مشکل داشتند؛ کمک کند و از طرفی به مسافران که بخاطر همه گیری بیماری به مشکلات ویزا برخورده بودند؛ اجازه بدهد وارد بازار کار بشوند.  با توجه به محدودیت های پرواز در سطح جهان بعضی مسافران نمی توانستند کشور را ترک کنند و برخی از کارکنان خارجی بخاطر منقضی شدن اجازه کارشان، مجبور به تغییر ویزای خود به ویزای توریستی شده بودند و از طرفی بخاطر عدم اشتغال نمی توانستد که برای این مجوز دوباره درخواست دهند.

در آخر دولت به کسانی که قبل از 24 آگوست به کانادا آمده بودند و همچنان در کانادا هستند سکونت موقت می دهد تا بتوانند برای مجوز کار درخواست دهند. مسافران برای گرفتن مجوز کار مخصوص کارفرما (employer-specific) باید:

  • به عنوان مسافر با وضعیت سکونت موقت باید در کانادا باشند. در زمان ثبت درخواست برای اجازه کار باید وضعیت ثابت داشته باشند.
  • درخواست ثبت شده ای برای اجازه کار employer-specific داشته باشند.
  • در کانادا با وضعیت معتبری باقی بمانند.
  • درخواست خود را قبل از 28 فوریه 2022 ثبت کرده باشند.

این سیاست به اتباع خارجی که معیار های بالا را داشته باشند؛ در 12 ماه گذشته تا زمانی که درخواست آنها در انتظار است؛ اجازه کار معتبر کانادایی می دهد تا برای مجوز کار موقت خود درخواست دهند. به ترتیب برای درخواست مجوز کار موقت باید:

  • هنگامی که درخواست خود را  ارائه می دهند؛ وضعیت موقت معتبری دارند و در کانادا با این وضعیت باقی می مانند.
  • قصد دارند برای کارفرمای خود و در شغلی که در درخواست مجوز کار آنها مشخص شده است کار کنند.
  • فرم را در سایت IRCC پر کرده باشند.

این تمدید به نفع کسانی است که با وجود شرایط کرونا به کانادا سفر کرده اند. با بازگشایی مرز برای آمریکایی ها از آگوست، محدودیت های سفر کاهش یافته است. از طرفی از 7 سپتامبر 2021 برای همه مسافران بین المللی که واکسینه شده اند؛ امکان سفر وجود دارد.

بر اساس اخرین آمار، در ماه ژوئن مجموعا 85800 فرصت شغلی وجود داشته که بیشترین مقدار اعلامی از آخرین اعلام در اکتبر 2020 است.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top