امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

چگونه برای تحصیل در کانادا اقدام کنیم؟

قدم اول: الزامات را درک کنید.

ارسال درخواست موفق برای مؤسسات آموزشی کانادا نیازمند درک تفاوت موارد مورد نیاز برای مدرسه یا ترم های پیشنهادی است. داوطلبان همچنین نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق مقرارت مربوط به فرآیند درخواست مجوز تحصیل را دارند. تنها مدارس و دوره های مطالعه مورد تائید قابل قبول هستند. به طور کلی شما باید در انتهای سال، شروع به برنامه ریزی برای اجازه تحصیل در کانادا بکنید.

موارد معمول مورد نیاز برای دانشگاه و مؤسسات، شامل پاسپورت دارای تاریخ انقضا، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه با مدرکی غالب بر گذراندن آزمون آن با حداقل نمره و مدرکی مبنا بر این که شما می توانید هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنید؛ می باشد. البته این موارد می تواند بین افراد، متفاوت باشد که در این صورت شما برای مدیریت کارهایتان به شخصی نیازمند هستید.

قدم دوم: ترم یا مؤسسه خود را انتخاب کنید.

اولین قدم در مورد انتخاب مؤسسه این است که از وضعیت آن به عنوان یک مؤسسه آموزشی اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باید که تنها DLI می تواند دانشجویان خارجی را بپذیرد. شما برای درخواست تحصیل در کانادا، نیاز به تمام کردن دوره تحصیلی خاصی هستید.

با وجود انعطاف پذیری دانشگاه های کانادا در مورد تغییر ترم، بهتر است گزینه های خود را از قبل مقایسه کنید و دوره ای را انتخاب کنید که واقعا علاقه مند به گذراندن آن هستید.

قدم سوم: آزمون زبان قابل قبولی بدهید.

برای ورود موفقیت آمیز به کانادا، تمام دانشجویان بین المللی باید مهارت زبان انگلیسی و فرانسه خود را اثبات کنند. ترجیحا IELTS را برای انگلیسی انتخاب کنید. البته برخی از مؤسسات نمره The Cambridge English advanced  یا TOFEL را نیز قبول دارند.

برای فرانسه شما می توانید  DALF, DELF یا TCF را اقدام کنید. با این حال TEF امتحان رایج تری است. امتحان مورد نظر را انتخاب کنید و در انتها، روز آن را رزرو کنید. البته شما باید مهارت های زبانی خود را تقویت کنید تا مطمئن شوید که درخواست شما رد نمی شود.

قدم چهارم: درخواست برای دانشگاه

الان زمان آن رسیده که به سراغ لیست کوتاه خود از دانشگاه ها بروید. مدارک مورد نیاز را فراهم کنید و در آخر برای دانشگاه درخواست دهید. داشتن فرصت درخواست برای دوجین دانشگاه می تواند مفید باشد؛ اما شما باید در نظر بگیرید که لازم است هزینه ای را بابت درخواست؛ پرداخت کنید که این مبلغ از 100$ تا 250$ متغییر است. دانشگاه را به طور تصادفی انتخاب نکنید. گزینه ها را مقایسه کنید و ترم ها و مؤسساتی را که ترجیح می دهید؛ انتخاب کنید. یک یا دو مؤسسه دیگر را به عنوان پشتیبان در نظر بگیرید.

 هنگامی که فرم درخواست را پر می کنید؛ دقت داشته باشید که اطلاعات را به صورت دقیق وارد کنید (این اطلاعات باید بر اساس مدارک موثقی باشد). حالا باید کمی صبر کنید تا جواب درخواست شما داده شود. هنگامی که شما درخواست خود را ارسال می کنید؛ دانشگاه نامه ای را مبنی بر قوانین خاصی که مربوط به تشریفات پذیرش شما می باشد برای شما ارسال خواهد کرد.

قدم پنجم: درخواست برای اجازه تحصیل (study permit)

حالا که شما پذیرش مؤسسه ای را دارید؛ باید برای اجازه تحصیل در کانادا اقدام کنید. شما می توانید به صورت آنلاین این کار را انجام دهید یا به صورت حضوری به مرکز درخواست ویزا در اطراف محل زندگی خود، مراجعه کنید. درخواست شما باید به همراه نامه پذیرش دریافت شده در مراحل قبلی، پاسپورت و مدرکی برای اثبات توانمندی کافی شما در تامین مالی هزینه های تحصیل، باشد.

اگر شما برای مؤسسه ای در استان کبک درخواست دهید به مدرکی به نام CAQ  نیاز خواهید داشت که همراه با نامه پذیرش آن را دریافت می کنید. مطمئن شوید که این مدرک را همراه با study permit می گیرید.

قدم ششم: زمان مسافرت

زمانی که درخواست و مصاحبه شما طی شود؛ مامور روادید  در مورد اجازه تحصیل شما تصمیم می گیرد. در صورت پذیرفته شدن زمان آن است که برای مسافرت به کانادا برنامه ریزی کنید. مجوز شما برای ورود به خاک کانادا تاریخ شروعی دارد و این تاریخ لازم الاجرا می باشد. توجه کنید که شما نمی توانید قبل از این تاریخ وارد کانادا شوید.

قدم هفتم: زمان تحصیل

مامور روادید قبل از ورود شما به کانادا، اجازه شما و باقی مدارک را در فرودگاه بررسی و تایید می کند. این آخرین قدم از تشریفات روادید است و حالا شما می توانید روی سفر خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی تمرکز کنید.

سخن آخر: بعد از تحصیل چه اتفاقی می افتد.

دولت کانادا علاقه مند است که دانشجویان فارغ التحصیل را به عنوان یک ساکن دائمی جدید داشته باشد. آن ها جوان هستند؛ با فرهنگ آشنا بوده؛ در زبان مهارت کافی داشته و مدرک تحصیلی کانادایی دارند و اغلب حتی تجربه کاری نیز دارند. بعد از فارغ التحصیلی، مرکز اجازه کار در کانادا به دانشجویان این امکان را می دهد که به کار خود در آنجا ادامه دهد.

امروزه تغییر به حالت express entry برای دانشجویان بین المللی آسان تر است و آنها را به ساکنان دائمی (مقیم) تبدیل می کند.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top