امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

خوابگاه های دانشجویی استرالیا

اجاره مسکن:

شما می توانید مسکن را توسط خودتان یا یکی از دوستانتان اجاره کنید. این کار را از طریق یک مشاوره املاک یا شخصا می توانید انجام دهید. اغلب این خانه ها را در صفحه مرکز آموزشی یا وب سایت های موجود، می توان یافت.

اگر بخواهید خانه ای را اجاره کنید؛ نیاز است که در ابتدا مبلغی را به عنوان ودیعه (Bond) پرداخت کنید. این مبلغ معمولا اجاره چهار هفته است. این مبلغ توسط بخش دولتی مربوط به اجاره مسکن نگه داشته می شود که در صورت ایجاد خسارت در خانه توسط شما، هم خانه ای یا مهمان شما از آن استفاده شود.

در هنگام اتمام اجاره نامه همه یا بخشی از ودیعه به شما باز خواهد گشت. برای اطلاعات بیشتر در مورد حقوق و تعهدات خود هنگام اجاره مسکن در استرالیا می توانید به سایت مربوط به اداره دولتی مسکن آن ایالت مراجعه کنید.

سکونتگاه های PBSA یا Purpose-built student accommodation:

در استرالیا سکونتگاه های خاصی برای دانشجویان وجود دارد که نمونه های گستره ای از آنها را می توان یافت. این سکونتگاهها می تواند آپارتمان های استودیویی یا اتاق های اشتراکی با بیش از ده تخت باشد که فضا و امکانات اشتراکی دارند. این سکونتگاه ها اغلب در مرکز و نزدیک حمل و نقل عمومی که رسیدن به اطراف شهر را آسان می کند؛ قرار دارند. هزینه برق یا اینترنت روی هزنیه کلی گفته شده می باشد. در نتیجه هزینه ها ماه به ماه تغییر نخواهد کرد.

سکونتگاه های کوتاه مدت:

بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول مدتی که با شهر آشنا می شوند و همخانه ای مناسب پیدا میکنند؛ در این سکونتگاه ها مستقر می شوند. این سکونتگاه ها شامل : هتل ها، هتل هایی با اتاق های مشترک ( Hostel) یا خانه هایی که توسط مؤسسه آموزشی پیشنهاد می شود؛ هستند.

سکونتگاه هایی که توسط دانشگاه محیا می شود:

به سکونتگاه ها یا امکاناتی می گویند که برای استفاده انحصاری دانشجویان کنترل یا محیا می شود. این سکونتگاه ها به صورت کامل، مبله هستند و شامل قبض ها با پشتیبانی کامل مدیریت دانشگاه می باشند. برای پیدا کردن این مکان ها با مؤسسه خود در ارتباط باشید و قیمت ها را با سکونتگاه هایی که خودتان فراهم می کنید، مقایسه کنید.

کالج های مسکونی یا Residential colleges :

این سکونتگاه ها برای استفاده خاص دانشجویانی است که کیفیت برنامه های معنوی، ورزش، رهبری و توسعه فرصت ها و حمایت های تحصیلی، اولویت دارد.

Homestay:

این حالت شامل زندگی با خانواده ای در خانه آنهاست. این سکونتگاه گزینه خوبی برای دانشجویان جوان است تا از احساس راحتی در خانه لذت ببرند با خانواده وقت صرف کنند و غذا بخورند حتی گاهی در تمیزکاری شرکت کنند. این شرایط برای افراد، فضایی امن و خوشایند را فراهم می کند.

صیانت قانونی:

شما به صورت قانونی موظف به پرداخت به موقع هزینه برای سکونت، تمیزکاری و نگهداری هستید. شما باید در مسکن خود احساس امنیت کنید و از آب و برق مناسب بهره مند باشید. اگر با مشکلی رو به رو شدید با نماینده املاک یا صاحب خانه صحبت کنید. کارکنان پشتیبانی دانشجویان بین المللی در خوابگاه های درون دانشگاه یا homestay  خدماتی را ارائه می دهند و همیشه کسانی برای کمک وجود دارند.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top