امروز: 1401/04/07 شمسی2022/06/28 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

برای اپلای چه زمانی مناسب است که امتحان زبان بدهیم؟

برای اپلای چه زمانی مناسب است که امتحان زبان بدهیم؟

همانطور که میدانید بیشتر ورود های دانشگاه ، در ترم پاییز (سپتامبر) است بهتر است که برنامه ریزی دقیق برای این ترم داشته باشیم . یکی از مدارک بسیار مهم برای اپلای نمرات آزمون زبان که معمولا آیلتس یا تافل و در برخی دانشگاه ها دولینگو هم شامل میشود.

پس بهترین زمان برای گذراندن آزمون زبان کی هست ؟

شما باید قبل از ددلاین دانشگاه نمره زبانتان آماده باشد و زودترین ددلاین ها معمولا اواخر آبان و اوایل آذر هستن. بنابراین باید نهایتا تا آبان آزمون های زبان را داده باشید. خب چند حالت پیش می آید که باهم بررسی میکنیم :

با توجه به اینکه حدودا از شهریور باید ایمیل زدن به اساتید یا مکاتبه با دپارتمان ها را شروع کنید ، بهترین حالت اینه که نمره زبانتان آماده باشد. در این صورت یه پوئن مثبت نسبت به بقیه متقاضی ها دارید ولی خب همیشه آماده نبودن زبان بد نیست .

اما در بعضی مواقع به دلایل مختلف نمره زبان شما ممکن است تا شهریور اماده نشده باشد. شما باید زمان حدودی که میخواهید آزمون بدید را در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش دارید و الزامی به آماده بودن نمره زبان در شروع پروسه نیست.

چند نکته که باید بدانید این است این زمان بدی برای زودترین ددلاین ها عنوان شده و گاهی ددلاین های حدود بهمن و اسفند هم هستند.

معمولا اپلای زودتر از ددلاین باعث افزایش شانس پذیزش شما میشود.

ددلاین چیست و چه زمانی باید اقدام کنیم ؟

آخرین فرصت که میتوان برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها اپلیکیشن آنلاین را ثبت (submit) نمود.

زمان ددلاین برای دانشگاه در کشور های مختلف متفاوت خواهد بود معمولاً ددلاین اغلب دانشگاه ها در کشورهای مختلف از اول دسامبر به بعد باز می شود ، با توجه به این موضوع اگر مدارک دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در تاریخ ۱ دسامبر آماده باشد قطعاً دانشگاه های بیشتری برای دریافت پذیرش وجود خواهند داشت.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top