امروز: 1401/04/07 شمسی2022/06/28 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

تفاوت آزمون Duolingu و آزمون آیلتس چیست؟

 

7 تفاوت اصلی بین آزمون انگلیسی دولینگو و آیلتس! 

آزمون انگلیسی دولینگو و آیلتس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ خب دولینگو یک آزمون تازه معرفی شده است و در حال حاضر توسط تعداد محدودی از کشورها برای اهداف تأیید ویزا پذیرفته می شود پس  قبل از اینکه آزمون دولینگو را انجام دهید مطمعن شوید که آیا دانشگاه مورد نظر شما امتحان دولینگو را قبول میکند یا نه. از طرف دیگر ، آیلتس یک آزمون کاملاً ثابت و پذیرفته شده است. بسیاری از کشورها از سراسر جهان نمرات آیلتس را قبول می کنند و این برای بسیاری از دسته های ویزا نیز مجاز است.

در اینجا 7 تفاوت عمده بین 2 آزمون مهارت انگلیسی وجود دارد : 
 1. ماهیت آزمون

برای آیلتس ، شما باید یک آزمون حضوری و یک آزمون آنلاین را انتخاب میکنید. با این حال ، آزمون انگلیسی دولینگو یک آزمون مهارت انگلیسی کاملاً رایانه ای است.

 

2. چه زمانی آزمون انجام می شود؟

آیلتس این امکان را برای داوطلبان فراهم می کند که در صورت آزمون کاغذی از 48 تاریخ آزمون در یک سال رزرو کنند در حالی که وقتی صحبت از یک آزمون مبتنی بر رایانه می شود ، 5 روز در هفته انجام می شود. این امر به مکانی که در آن امتحان داده می شود و همچنین به تاریخ قرار بستگی دارد.

وثتی صحبت از آزمون انگلیسی دولینگو است ، شما می توانید پس از اتمام ثبت نام و بعد از اینکه پرداخت خود را انجام دادید ، در همان زمان حاضر شوید. نیازی به رزرو قرار قبلی نیست. شما می توانید با کمک دانشکده های ماهر ما در دولینگو نمره بالایی کسب کنید!

 

3. کجا می توانید برای آزمون حاضر شوید؟

به منظور انجام آیلتس ، مراکز آزمون مشخصی در مکان های مختلف تعیین شده است ، در حالی که می توانید از هر مکان مانند راحتی منزل خود برای آزمون دولینگو حاضر شوید.

 

4. پرداخت هزینه

آیلتس هزینه 14000 INR را از شما دریافت می کند در حالی که شما می توانید آزمون دولینگو را فقط با 49 دلار امتحان کنید.

 

5. ساختار آزمون آیلتس شامل 4 بخش است که بر اساس آن ارزیابی انجام می شود.

شما باید 3 قسمت را reading ،  writingو  listening، در یک مرحله انجام دهید در حالی که می توانید در هر زمان و در هر هفته ، قبل یا بعد از انجام آزمون ، آزمون  speaking را انتخاب کنید.

در ساختار آزمون دولینگو تغییر جزئی وجود دارد. به جای بخشهای جداگانه ، این آزمون شامل سوالات مختلط است. علاوه بر این ، سوالات با سطح عملکرد شما سازگار هستند و سطح دشواری را بر اساس آن تنظیم می کنند. به عنوان مثال ، اگر به سوالی به درستی پاسخ دهید ، سوال بعدی دارای سطح دشواری بیشتری خواهد بود و اگر پاسخ درست بدهید سوال بعدی آسان تر میشود این به این معنی است که آزمون با سوالات تقریبا کمی سطح توانایی شما را میسنجد به همین دلیل فقط یک ساعت زمان احتیاج دارد .

 

6. مدت زمان آزمون

آیلتس شامل 30 دقیقه برای قسمت گوش دادن و 60 دقیقه برای قسمت خواندن و نوشتن است. آزمون اسپیکینگ 11 تا 14 دقیقه طول می کشد.

مدت زمان آزمون دولینگو به طور کلی 60 دقیقه است ، برای معرفی و آموزش به 5 دقیقه اولیه ، برای قسمت امتیازدهی به 45 دقیقه و برای مصاحبه ویدیویی غیر درجه بندی شده و یک نمونه نوشتن ، به 10 دقیقه تقسیم می شود.

 

7. انواع سوالات در آیلتس

بخشهایی در بخش خواندن ارائه شده است و کارهای نوشتن شامل نوشتن حداقل 250 کلمه است. دولینگو شامل سوالات کوتاه با 50 تا 100 کلمه به عنوان حداقل حد برای نوشتن وظایف است.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top