امروز: 1401/02/30 شمسی2022/05/20 میلادی

07136289708

09190972559

شیراز، بلوار مطهری شمالی (زرگری)، نبش کوچه 6، طبقه فوقانی دفتر اسناد رسمی شماره 50

info@rasa-apply.ir

rasa.institute2021@gmail.com

سفر به استرالیا در COVID-19

  از روز 28 مارس 2020 ، شهروندان استرالیا و دارندگان ویزای سکونت دائم این کشور با محدودیت در سفر به خارج از این کشور روبرو خواهند بود.

 

این محدودیت سفر شامل افراد زیر نمی شود:

 • افرادی که به طور عادی ساکن کشور دیگری به جز استرالیا هستند.
 • کارکنان شرکت های هواپیمایی و دریانوردی و کارگران ایمنی مربوطه.
 • شهروندان نیوزیلند که دارای ویزای گروه ویژه )زیرگروه 444) هستند و برای اهداف » تعیین امنیت زیستی «  ساکنان دائمی استرالیا محسوب نمی شوند ،می توانند این کشور را ترک کنند.
 • افرادی که به طور روزمره در زمینه ارسال بار به خارج از کشور و وارد کردن بار فعالیت می کنند.
 • افرادی که سفر آنها مربوط به کارهای ضروری در تاسیسات برون مرزی است.
 • افرادی که برای انجام امور دولتی رسمی سفر می کنند، از جمله اعضای نیروی دفاعی استرالیا.

 

محدودیت سفر به استرالیا شامل افراد زیر نمی شود:

 1. افراد دارای سکونت دائم استرالیا
 2. شهروندان استرالیا

شهروندان استرالیایی که گذرنامه معتبر ندارند باید پیش از عزیمت مدارک شهروندی خود و یا اوراق مسافرتی تابعیت دوگانه خود را پیش از عزیمت، به شرکت هواپیمایی ارائه دهند.

       3.شهروندان نیوزیلندی که معمولا ساکن استرالیا هستند

شهروندان نیوزیلند که معمولا در استرالیا ساکن هستند )زیرگروه  444 ) می توانند به استرالیا بیایند. شما باید مدارکی که ثابت کند مقیم استرالیا هستید (مثل گواهینامه رانندگی یا مدارک مربوط به سکونت( را به همراه داشته باشید و این مدارک را هنگام مراجعه به فرودگاه ( check-in ) ارائه دهید .

       4.دارندگان ویزای همسر)زیرگروه های100, 309, 801,820 ) و ویزای فرزند )زیرگروه101,102 ,445 )

       5.دارندگان ویزای موقت نمی توانند به استرالیا بیایند.

 

 از روز 28 مارس 2020 ، تمام افرادی که وارد استرالیا می شوند ملزم خواهند بود:

 1. تمامی این افراد باید  برای مدت 14 روز در محل های مشخص شده )برای مثال یک هتل(  در بندر یا فرودگاه محل ورود خود  تحت قرنطینه اجباری قرار گیرید.
 2. مسافران پس از بررسی های گمرکی و معاینات پیشرفته پزشکی و.. مستقیما به محل های تعیین شده منتقل خواهد شد.
 3. محل های تعیین شده توسط دولت ایالت و یا قلمروی مربوطه مشخص خواهد شد و به طور معمول در شهری است که مسافر امور روادید خود را انجام داده است ولی سایر محل ها در سایر نقاط نیز ممکن است در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد. 

 

درخواست معافیت :

 1. بدون ویزاشما نمی توانید به استرالیا بیایید مگر این که ویزا داشته باشید. برای گرفتن ویزا اقدام کنید و مدارک خود )از جمله سند ازدواج، شناسنامه و شناسنامه های فرزندان خود( را ارائه دهید. اگر به شما اجازه سفر دهند ، تمامی این افراد باید  برای مدت 14 روز در محل های مشخص شده )برای مثال یک هتل(  در بندر یا فرودگاه محل ورود خود  تحت قرنطینه اجباری قرار گیرند.

 

      2.با یک ویزای موقت )به جز دارندگان ویزای همسر و فرزند( – مدارک خود را پیوست کنید )مثل سند ازدواج، گواهی رابطه بالفعل و یا دفاکتو از جمله دارایی ها و یا املاک مشترک، شناسنامه های شما و یا شناسنامه های فرزندانتان(و     تقاضای معافیت خود را ارائه دهید. اگر به شما اجازه سفردهند، تمامی این افراد باید  برای مدت 14 روز در محل های مشخص شده )برای مثال یک هتل(  در بندر یا فرودگاه محل ورود خود  تحت قرنطینه اجباری قرار گیرند.

 

      3.شهروندان نیوزیلند و افرادی که سکونت دائم این کشور را دارند و در استرالیا زندگی نمی کنند فقط به عنوان ترانزیت می توانند از استرالیا عبور کنند تا به نیوزیلند برگردند.

 

 

 

سایر معافیت های تعیین شده توسط کمیسیونر

 

کمیسیونر نیروی مرزی استرالیا شاید معافیت های دیگری را در رابطه با محدودیت های سفری که در حال حاضر اعمال شده است برای موارد زیربه اجرا بگذارد:

 1. اتباع خارجی که به دعوت دولت استرالیا با هدف کمک به واکنش در برابر کووید- 19 سفر می کنند و یا افرادی که ورود آنها درراستای منافع ملی است.
 2. سرویس های پزشکی ضروری، از جمله آمبولانس های هوایی و یا محموله هایی که به طور مرتب از طریق بنادر و فرودگاه های بین المللی وارد استرالیا می شوند.
 3. استثنا برای افراد با مهارت های مهم )برای مثال متخصصان پزشکی، مهندسان، کاپیتان ها و خدمه کشتی ها(
 4. دیپلمات های مورد تایید استرالیا که در حال حاضر ساکن استرالیا هستند و بستگان درجه یک آنها
 5. ممکن است برخی موارد به دلایل بشردوستانه و از روی دلسوزی نیز به صورت مورد به مورد در نظر گرفته شود.

 

معافیت ها باید پیش از این که این افراد عازم سفر به استرالیا شوند صادر شوند. تقاضا برای معافیت از طریق صلاحدید کمیسیونر باید همراه موارد زیر ارائه شود:

 

 • جزییات مسافر: نام، تاریخ تولد، نوع و شماره ویزا، شماره گذرنامه، آدرس مسکونی در استرالیا، شماره تلفن در استرالیا
 • اطلاعات مورد: چرا این مورد باید برای صدور معافیت طبق صلاحدید کمیسیونر مورد بررسی قرار گیرد
 • اظهارنامه پشتیبانی: این تقاضا باید همراه با یک اظهارنامه و مدارک مربوط به این که فرد متقاضی چطور واجد شرایط یکی از دلایل برای بهره مندی از معافیت به دلیل صلاحدید کمیسیونر که در قسمت بالا ذکر شده است می باشد ارائه شود.

 

این مهم است که همه مسافران پیش از شروع سفر مدارک لازم برای این که واجد شرایط یکی از موارد معافیت فوق هستند را  ارائه دهند.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top